Remmark vystoupal na bájný Olymp!

 

Téměř až na dosah řeckých bohů se ocitlo deset borců z řad společnosti Remmark během dobývání dvou vrcholků pohoří Olymp.

 
Téměř až na dosah řeckých bohů se ocitlo deset borců z řad společnosti Remmark během dobývání dvou vrcholků pohoří Olymp.
 
Expedice ve složení David Palivec, Domča Zbíralová, Nikča Langpaulová, Jirka Tošer, Lenka Hegrová a Vojta Marcín dosáhla vrcholu monumentální hory Skala ve výšce 2866 metrů nad mořem po šesti hodinách strastiplného putování. Pro velký úspěch, přebytek sil a mladického entuziasmu si následně švíkla ještě o 39 metrů vyšší vrchol Skolio.

 

Celý výstup komplikovala nepřízeň počasí v kombinaci se skromným vybavením všech členů výpravy. „Moje oblečení přes boty, mikinu až po trekingové hole skýtá věci asi od tří lidí z našeho týmu. Svým způsobem jsme tu tak stanuli vlastně všichni,“ uvedla během masírování omrzlin Nikča. Na vrcholu totiž na skupinku čekala nefalšovaná sněhová bouře, která při sestupu stylově přešla do pravé letní průtrže mračen. „Aspoň mám dobrý pocit, že jsem využil ty dvoje plavky, co jsem na sobě měl. Až to ale polezeme příště, určitě si na sebe vezmu víc než tričko, kraťasy a mikču. A přibalím si i boty, které se nerozpadnou po kilometru výstupu. To jsou všechno strašně cenné zkušenosti, ze kterých můžu v životě čerpat,“ doplnil skrze zamrzlý úsměv Vojta.
 
Pro velký úspěch expedice navázala na úspěšný výstup o den později druhá skupina ve složení Kuba Chaba, Lenka Mikešová, Renata Jannová a Roman Heřman, jež veškerý prostor pro zlepšení v přípravě své předchůdkyně zanalyzovala a její mise tak proběhla vlastně poměrně v poklidu.

Zbývá dodat, že všem účastníkům revers z pohotovosti prošel, a tak se v pořádku vrátili do svých domovů a jsou připraveni na další společné aktivity.