Slide Zelený nápis na odpadkouše počíhej Bílí text jinak tu s námi zůstanou navždy Nápis není zvěř jako zvěř na černém pozadí fotka hejkala v lese

Není zvěř jako zvěř I. a II.
2019 a 2021 #média #kreativita #produkce

Vyhnali jsme odpadkouše
z národních parků!

Určitě vás taky štvou odhozené odpadky v české přírodě. Ty s sebou nesou nejen estetickou, ale i ekologickou zátěž. Rozhodli jsme se proto vyrazit do boje za čistší přírodu a v rámci projektu Není zvěř jako zvěř tento nešvar z českých luhů a hájů vymýtit. Naše mise poprvé odstartovala v roce 2019 v Krkonošském národním parku představením nového živočišného druhu – odpadkoušů. Na jejich výzkumu a odchytu byla postavena celá následná kampaň. Za boj s těmito škůdci horoval i samotný Krakonoš, který dokonce přijel osobně do Prahy jednat o společném postupu s ministrem životního prostředí!

icon

120

kontaktních akcí

icon

1 300 K

dosah příspěvků na sociálních sítích

icon

300+

mediálních výstupů
za oba ročníky

icon

14 000+

podpisů od lidí, kteří se zavázali k ochraně Krkonoš (2019) i celé přírody (2021)

Vzhledem k úspěchu kampaně vzniklo v roce 2021 její pokračování. Do něho se vedle KRNAP zapojily i Národní park České Švýcarsko, Národní park Podyjí a Národní park Šumava. Tím jsme jednak získali celostátní pokrytí, ale také prostor pro vytvoření národního superhrdiny v podobě kapitána Hejkala – lovce odpadkoušů v podání Jakuba Koháka, ambasadora druhé fáze projektu.

Mediální strategie byla rozkročena vskutku doširoka. Pro komunikaci s cílovou skupinou – návštěvníky národních parků, jsme využívali všech dostupných prostředků. Kampaň tak probíhala pomocí sociálních sítí, inzercí, kontaktních akcí, soutěží apod.

Jednotným cílem obou fází kampaně bylo přesvědčit návštěvníky národních parků, aby si vzali za své heslo: Co si do přírody přinesu, to si také odnesu!

Atlas odpadkoušů

.

odpadkouš respirouš tlamicha

.

odpadkouš tatrapakoš hranatec

.

odpadkouš Konzervice Ostrá